FileZilla 3.35.2 Kurulumu Resimli Anlatım
Yazar Mesaj
by King
Tarih: 04:53:44 15/08/2018

Ücretli yazılımların yapabildiği tüm işleri yüklenen FileZilla tamamen ücretsiz bir programdır.Herhanbi bir telif lisans veyahut süre kısıtlaması yoktur.

Dosyaların İndirilmesi : FileZilla 3.35.2

FileZilla 3.35.2 32Bit

FileZilla 3.35.2 64Bit

Yukarıda belirttiğimiz windows sürümlerinden kendi sisteminize göre uygun olanı seçtikten sonra indirme işlemi başlayacaktır.İndirme işleminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki resimli anlatımdan da faydalanarak kuruluma devam edebilirsiniz.

Zip Şifresi : wise-king.com

Kurulum için gerekli izinlerin sistem tarafından programa verilmesi

Kurulum için bir gerekli olan diğer onay ise programın lisans koşullarını kabul ediyor olmanız. I Agree düğmesine tıklayıp bir sonraki kurulum adımına geçelim.

Buradaki All Users seçeneği tüm kullanıcıların bu programı kullanabileceği anlamına gelmektedir.Yanlız dikkat etmeniz gereken konu burada bilgisayarınızdaki kullanıcılardan bahsediyoruz. Only For Me seçeneği ise bu kurulumun sadece şu anda oturumunu açmış olduğunuz mevcut kullanıcı tarafından kullanacağı anlamına gelmektedir.

Bu adımda kurulum için dil dosyalarının , kullanılacak ikon setler gibi uygulamanın işinize yarayacak parçacıkları kuracağını size bildirir.Burada dikkat etmeniz gereken Desktop Icon ön atımlı olarak seçili gelmiyor.Bunun anlamı program kurulumu bitirdikten sonra masa üstüne kısayol oluştursun mu? Seçim sizin.İşlemleri yaptıktan sonra Next düğmesine tıklayın.

Kurulum için bir yer seçmemiz lazım uygulama kurulum sihirbazı zaten otomatik olarak bu süreci bizim için gerçekleştirdi.İsteğe bağlı olarak kurulum klasörünü değiştirebilirsiniz.Bunun için Browse düğmesine tıklayarak seçim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İşlemden sonra Next düğmesine tıklayın ve bir sonraki kurulum adımına geçelim.

Burada yapılan işlem kurulum sihirbazı başlat menüsünde bir kısayol oluşturur ve bunun adının ister lu anda ekranda göründüğü gibi kalmasını sağlayabilir veyahut değiştirebilirsiniz.Normal bu tip kurulumlarda buralar standart programın önatımlı ayarları ile devam edilir.Sonrasında ise biz istersek bu yolları kaldırabilir veya adlarını değiştirebiliriz.Bu uygulamanın başlat menüsünde kısayol oluşturmasını istemiyorsanız en altta bulunan "Dont Create Shurtcut" işaretleyebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Next düğmesine tıklayın.

Install Additional Software; bu adımda uygulama size bir program antivirüs program önerisinde bulunur.Programın adı ise şu anda ekranda da gördüğünüz Mcaffe antivirüs programıdır.Fakat biz antivirüs programı kurulumunu istemiyoruz.Bunun için "Gizlilik politikası..." ile başlayan yazının yanındaki işareti kaldırıp kuruluma devam edin.

Burada size bir Antivürs program önerisi daha yapılıyor bu adımları yukardaki işlemde yaptığınız gibi işareti kaldırıp kuruluma devam edin.

Evet.İşlemlerimiz tamamlandığına göre artık kurulum başladı ve bitmesini bekliyoruz.Bu işlem bilgisayarınızın hızına göre değişebilir.İşlem bitene kadar lütfen bekleyin.

Kurulum işlemi bitti. Bu adımda Finish düğmesine tıklayarak programın çalışmasını sağlayın.

Program açıldığıda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.Çıkan pencereye tamam diyip diğer işlemlerimize geçelim.

Hızlı Bağlantı:

Sunucu adınızı ftp. şeklinde başlayarak bu alana yazın.Kullanıcı adı ve parola bilgilerini girdikten sonra size ayrılan özel bir kapı numarası var ise bunu kapı alanına yazıp hızlı bağlana tıklayın. Önatımlı olarak standart kapı numarası gelir hiçbir işlem yapmadan,hızlı bağlana tıklayın.Herhangi bir sorun yaşamadan bağlantıyı gerçekleştirirseniz eğer sol kısımlarda bulunan dosya yollarından veya sürekle bırak şeklinde artık sunucunuza dosya gönderebilirsiniz.

Sitelerin Eklenmesi:Kısayol tuşu CTRL+S

Kısayol tuşlarından da ulaşabileceğiniz gibi Dosya > Site Yöneticisi penceresine erişin.Burada eğerki hosting firması size extra bir ayar vermediyse yapmanız gereken sadece oturum açma sürünü hesap olarak seçmeniz program extra bir kurulum ayarı gerektirmeden ftp sitenizi programa güvenli bir şekilde kayıt etmiş olacaksınız.